Na stope vedy: Dr. Francesca Truzzi, biologička

Rozhovor s Dr. Francescou Truzziovou, biologičkou z Talianska. Vedkyňa, ktorá strávila niekoľko rokov hodnotením účinkov konvenčnej medicíny, kým sa začala venovať homeopatii. V tomto videu nám porozpráva o svojom výskume, ktorý ukázal schopnosť homeopatického roztoku Arsenicum album modulovať bunkové reakcie na oxidačný stres v in vitro modeli črevného zápalu.

Krátky rozhovor s medzinárodným odborníkom, ktorý zdôrazňuje, že výskum homeopatie je aktuálny, na vysokej úrovni a medzinárodný.

Nová séria videí s názvom „Na stope vedy„, v ktorej sa s vami delíme o rozhovory, ktoré uskutočnila spoločnosť Boiron na 5. medzinárodnom kongrese Homeopathy research insitute. Vo videách vysvetľujú odborníci, prečo sa začali zaujímať o homeopatiu, predstavujú svoju súčasnú výskumnú prácu a diskutujú o budúcich výzvach v tejto oblasti.

Dnes vás pozývame na rozhovor s Dr. Francescou Truzziovou, biologičkou z Talianska. Táto vedkyňa strávila niekoľko rokov hodnotením účinkov konvenčnej medicíny, kým sa začala venovať homeopatii. V tomto videu nám porozpráva o svojom výskume, ktorý ukázal schopnosť homeopatického roztoku Arsenicum album modulovať bunkové reakcie na oxidačný stres v in vitro modeli črevného zápalu*.

* Predložené údaje nemožno v žiadnom prípade extrapolovať na akékoľvek vlastnosti alebo klinické použitie u ľudí, čo by si vyžadovalo ďalšie štúdie.

Ako vidí Rachel Roberts, výkonná riaditeľka britského Homeopathy research institute, výskum v oblasti homeopatie? Prečo sa výskumu venuje už viac ako 25 rokov? To všetko...
Dr. Alexandre Tournier je švajčiarsky fyzik a vedec, zakladateľ Homeopathy research institute (HRI) https://www.hri-research.org. Ako je na tom výstup v homeopatii a akému výskumu sa...
Experti, ktorí poznajú aktuálny stav vedeckej literatúry a výskumu vysvetľujú, aký je ich názor na homeopatiu ako medicínu. Oponujú myšlienke, že homeopatia je o placebo...