Homeopatia vie zmierniť ťažkosti tehotných žien v pôrodnici

Počas tehotenstva sa budúce matky stretávajú s určitým počtom nepríjemností (bolesti chrbta, nevoľnosť, poruchy spánku alebo dokonca pocit ťažkých nôh). Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie nemocnice Thiers, podobne ako mnohé iné vo Francúzsku, ponúka zmiernenie bolesti a nepríjemných pocitov spojených s tehotenstvom vďaka homeopatickým konzultáciám.

PÔRODNICA ZAMERANÁ NA BLAHO BUDÚCEJ MATKY

Porodnica Thiers chce, aby ženy, ktoré rodia v jej priestoroch, počúvali svoje telo a túžby. Pred tromi rokmi bola preto zriadená akupunktúrna služba, aby si budúce mamičky mohli oddýchnuť a pripraviť sa na pokojný pôrod.

Od januára ponúka pôrodnica aj homeopatické konzultácie na zmiernenie ťažkostí súvisiacich s tehotenstvom.

Marie Lheritier, 31-ročná pôrodná asistentka a špecialistka na homeopatiu aplikovanú v perinatálnej starostlivosti, prijíma nastávajúce mamičky. Tieto konzultácie ponúkajú alternatívu ku konvenčným procedúram, ako aj individuálne sledovanie zamerané na pocity a potreby budúcej mamičky.

HOMEOPATIA V PÔRODNICI, ĽAHŠÍ PÔROD

Niektoré ženy dnes ľutujú, že pri pôrode využili výlučne konvenčnú medicínu. Chcú sa vrátiť k prirodzenejším riešeniam, aby svoje dieťa spoznali v čo najlepších podmienkach a upevnili vzácne puto, ktoré ich spája.

Podľa Marie Lheritier je homeopatia ideálnym riešením:

“Môžeme obmedziť stres a podporiť otváranie krčka maternice. A po pôrode môže u matiek, ktoré sa rozhodnú nedojčiť, obmedziť príznaky, ako je bolesť spojená s nárastom mlieka.

Podľa Marianne Littlejohnovej, pôrodnej asistentky:

“Ženy, ktoré sú dobre pripravené telom aj mysľou, môžu prežívať pôrod ako hlboko dojímavú a náročnú udalosť.

HOMEOPATIA: PRIDANÁ HODNOTA PRE PÔRODNICE

Homeopatické konzultácie, ako aj akupunktúra by sa mali považovať za doplnkové prístupy ku konvenčnej medicíne. Zdravotnícki pracovníci by si mali uvedomiť, že tieto nové postupy predstavujú skutočnú pridanú hodnotu pre pacientov a ich deti.

HOMEOPATIA A PÔROD

Zdroj: À la maternité, l’homéopathie apaise les maux des femmes enceintes | Mon Homéo Mon Choix (monhomeomonchoix.fr)

Inovatívna štúdia potvrdila význam homeopatie používanej ako doplnková a podporná liečba pri rakovine prsníka....
​“Medzinárodná škola homeopatie CEDH sa už viac ako 50 rokov intenzívne venuje vzdelávaniu zdravotníckych pracovníkov na celom svete. Na kongrese v Ríme sa zišlo približne...
Zvýšenie prežívania o takmer 87 % zaznamenali vedci u skupiny myší, ktorých imunitná odpoveď bola upravená homeopatickým roztokom Lycopodium Clavatum 13 CH v porovnaní s...